• İş Sağlıgı ve Güvenliği
  Dünyada ve ülkemizde sanayileşme ve teknolojik gelişmelere paralel olarak özellikle iş yerlerinde üretken faktör olan çalışan kişilerin sağlığı ve güvenliği ile ilgili bir takım sorunlar ortaya çıkmıştır
 • İş Kazası Geliyorum Der
  SGK verilerine göre 2010 yılında 62 bin 963 iş kazası yaşandı, 533 meslek hastalığı tespit edildi. Bunların 1.454'ü ölümle sonuçlandı.
 • Güvenliliğinizi Riske Atmayın
  En fazla iş kazasının yaşandığı iller sıralamasında ilk üç sırayı İstanbul (7 bin 991), İzmir (7 bin 942) ve Bursa (7 bin 580) aldı.
 • her risk analizi risk analizi değildir
  Ne yazık ki günümüzde yapılan Risk Analizlerinin neredeyse tamamı ya hatalarla dolu veya eksiktir.Aynı zamanda bu konuda iyi bir uzman olduğunu iddia eden kişiler de sandıkları gibi yetkin değildir
 • Kişisel Koruyucu Donanım Kullanmak Zorunluluktur
  2010 yılında iş kazalarında en yüksek ölüm oranı 264 ile "Bina İnşaatı" faaliyet grubunda meydana geldi. Bunu 133 ile Kara Taşıma. ve Boru Hattı Taşımacılığı, 107 ile Bina Dışı Yapıların İnşaatı, 104 ile Özel İnşaat Faaliyetleri izledi
 • Güvenle Büyü Türkiye
  İş Sağlıgı ve Güvenliği yasası ile mevcut sağlık ve güvenlik şartları iyileşiyor, verim artıyor, emeğin değeri artıyor ve Türkiye Güvenle Büyüyor.

Çağrı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi alanında uzman mühendislerin bulunduğu, yıllarca deneyimlediği ve danışmanlığını yaptığı kurum ve kuruluşlarla İş Sağlıgı ve Güvenliği ve Ohsas 18001 anlayışını ülkemizde geliştirip bunları bir adım daha ileriye taşımayı hedefleyen bir şirket kimliğini taşımaktadır. Ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği anlayışını sadece Yönetmelik, Tüzüklerle değil çözümlemelerle ve sistem uygulamalarıyla sizlere hizmet etmekten gurur duymaktayız.

Çağrı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Mühendislik olarak İş Sağlıgı ve Güvenliği Uzmanlığı ve Teknik Hizmetler için bize hemen ulaşın.

Çağrı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Çağrı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi alanında uzman doktor ve mühendislerin bulunduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir OSGB kuruluşudur. Yıllarca edindiğimiz deneyim ve bilgilerimizi size en doğru ve akllı çözümlerle hizmet etmekten gurur duymaktayız.

 

Risk Analizi Zorunluluğu

Her yapılan Risk Analizi Doğru bir Risk Analizi Değildir !

Yeni yılın ilk gününde yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yasası'na göre, bütün iş yerlerine risk analizi yaptırma şartı getirildi. Bu kapsamda, iş yerinde var olan ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi, bunların riske dönüşmesine yol açan faktörler ile tehlikelerden kaynaklanan risklerin analiz edilmesi gerekiyor.

 

İSG Kanunu Neler Getiriyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın; önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.

 

 

 

İş Sağlıgı ve Güvenliği için Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız

Her yapılan Risk Analizi Geçerli Bir Risk Analizi Değildir.

Boş yere ceza yemeyin ! Kandırılmayın !

Her yapılan uygulama İş Sağlığı ve Güvenliği esaslarınca uygun olmadığı gibi size yapılan Risk Analizi de Geçerli bir Risk Analizi olmayabilir. Risk Analizi yapmak çok ciddi bir iştir ve malesef Türkiyede yeni yasa tasarısıyla ortaya çıkan zorunluluk yüzünden firmalar bir nebze ateş kazanına atılmıştır. Risk Analiziniz yapıldığı halde herhangi bir müfettiş teftişinde kabul görmeyip ve onaylanmayıp size Risk Analizi yaptırmamış gibi cezai sorumluluk yüklenebilmektedir. Gerekli bilgiyi Risk Analiz bölümünden öğrenebilirsiniz.

 

Devamını oku

İş Sağlıgı ve Güvenliği

İİş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu esas kapsam ve yükümlülükleri ile önem arz etmektedir. Çalışan kesimin neredeyse tamamını kapsarken iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini, kaza bela olmadan önce ele alarak iş yerini ve çalışma ortamını insana yakışır bir hale getirmeyi hedeflemektedir.

 

İSG'nin Faydaları

Kanun gerek ismiyle gerek içeriği ile çalışanı çalıştıranı kamuyu (devleti) ve çalışma ortamını koruyan, kollayan bir özelliğe sahiptir.

Sağlık ve güvenliğin sağlandığı ortamda kaza veya meslek hastalığı beklenmediği gibi, psikolojik olarak verilen güven duygusu rahat biçimde çalışmayı sağlayacaktır. Devamında üretim ve kalite artarken kayıplar azalacaktır. İşveren, makine ve teçhizatı ile uzun zaman çalışarak verim alacak, çalışanlar bu zaman içinde tecrübeli birer usta olacak, devletin sosyal güvenlik harcamalarında gözle görülür azalmalar meydana gelecektir.

ÇSGB Güvenle Büyü Türkiye

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının hazırladığı Kamu Spotu ile sizlere sunulan Güvenle Büyü Türkiye Poster 1

ÇSGB Güvenle Büyü Türkiye

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının hazırladığı Kamu Spotu ile sizlere sunulan ÇSGB Güvenle Büyü Türkiye Poster 2

ÇSGB Güvenle Büyü Türkiye

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının hazırladığı Kamu Spotu ile sizlere sunulan ÇSGB Güvenle Büyü Türkiye Poster 3

Neden Çağrı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ?

Cevabı çok basit. Biz işimize saygılıyız. Size bir kaç kağıt parçası veren diğer benzerlerimiz gibi değiliz. Size sadece yükümlülüğünüzü kaldırmak için seçenekler sunmuyoruz. Biz sizin danışmanınız olmasak bile size her türlü yardımı yapmaktan kaçınmıyoruz, kaçınmayacağız. İşte bu yüzden biz uzman bir aile olarak size hizmekten gurur duymaktayız.

 

Devamını oku

Bütün Yönetmelikler

4857 ve 6331 iş kanuna göre yürürlükte olan bütün yönetmeliklere buradan ulaşabilirsiniz.

Yönetmelikler

Registration

Register in to your account

Register

Authorization on the site

Sign in to your account